Процентът на безработицата в Ирландия продължи да нараства през февруари и е достигнал 10.4%, най-високото равнище от октомври 1997 г. след като през януари беше 9.6%, показват коригираните данни за сезонните вариации, публикувани днес от Централната статистическа служба на Ирландия, предаде АФП.

Броят на регистрираните безработни се е увеличил с 352 800 души през миналия месец, което е с 26 700 повече в сравнение с януари и със 165 000 повече спрямо същия период година по-рано.

Процентът на безработицата в Ирландия, който в продължение на много години беше най-ниският в еврозоната с 4.4%-4.6% на годишна основа, не спира да се увеличава от началото на кризата на кредитните пазари.

През август 2008 г. той превиши 6% за първи път от декември 1998 г., но през последните месеци рязко нарасна.

Източник: БГНЕС