Класацията е на читателите на PCWorld. Изброените по-долу са събрали най-много предложения и се счита, че ще бъдат най-популярните сайтове на 2009 г.:

FindingDulcinea

Това не е сайт за запознанства. Каква е идеята? Публикува се една история/новина/тема, и юзърите добавят факти и бекграунд по нея. Получава се нещо като малка енциклопедия. Подходящо е за журналисти, които търсят повече инфо по даден въпрос, както и за ученици, желаещи да се образоват. Темите могат да са за конкретни събития, новина от деня или широкообхватни понятия като „Икономиката на САЩ".

Free Napkin

Нещо като eBay, но безплатно. Обявяваш вътре какви боклуци вече не са ти нужни, като слагаш снимки. Всеки юзър, който пръв натисне бутана „вземи", печели предмета. Той плаща само пощенските разходи или отива лично до къщата на „дарителя", за да си вземе „покупката".

Като казваме боклуци всъщност се шегуваме. На сайта се предлага всичко от кученца до оборудване за селското стопанство.

Open Proxy Network

Дава възможност да сърфираш из интернет анонимно. Сайтът дава линкове към различни анонимни прокси сайтове, като TheSurfHide.com. Те ти дават IP адрес, с който можеш да влизаш в сайтове, където твоят IP няма достъп. Примерно ако си на работното си място или си ученик и искаш да посетиш някой тъп сайт анонимно, си вземаш IP адрес и си джиткаш с него из нета.

Не е изненадващо, че никой не знае кои са и къде се намират собствениците на Open Proxy - тези хора разбират от криене.

Woopid

На този сайт можете да гледате клипове-инструкции за работа с най-различни продукти на техниката - софтуер, интернет услуги, iPod , работа с компютър и др.

Клиповете са кратки и много полезни, а сайтът е добре организиран. Не е единственият такъв (Lynda.com), но има важно предимство пред останалите - безплатен е!

Embedr

Проблемът със сайтовете за видо хостинг е, че не са съвместими. В Embedr можеш да си направиш плейлист с клипове, качени на който и да е сайт в света, той подрежда ги в един стандартен плейър, който можеш да постенш в блога си или в профила си в MySpace.

Създателите му получават допълнително точки за изключително забавната FAQ секция.

TwitR.me

Сами се описват като глобална социална мрежа. Това е нещо като център за комуникация. Регистрираш се и си добавяш приятели. Можеш да общуваш с тях посредством имейл или различни форми на чат. Идеята е, че едни хора предпочитат да общуват чрез чат, други например, не могат да ползват чат на работа и имат достъп само до имейл. В TwitR стига да си добавиш всички приятели, можеш да общуваш с тях по начина, по който те желаят.

Tweetmeme

Нещо като приложение на по-горния сайт. Категоризира всички линкове в TwitR.me и определя, кои са най-посещаваните, като ги категоризира по това дали са блогове, видео, снимки или аудио файлове.

Busuu

Социална мрежа, чиято идея е най-вече да помага на хората да учат чужди езици. Не е единственият такъв, но е много добре организиран. Има видеоканали, където можеш да се свържеш с човек от страната, чийто език искаш да научиш.

NileGuide

Сайт за планиране на пътувания. След като си избереш хотел, полет, маршрут и така нататък, можеш да си направиш и програма на атракциите, които да посетиш. Всичко това си го оформяш на бланка, която си принтираш.