Гръцката телекомуникационна компания OTE, собственик на "Глобул", иска да купи румънския телеком „Телемобил", съобщиха вчера международни агенции.

OTE вече притежава мобилния оператор „Космоте Румъния", който е единственият в страната без лиценз за провеждане на разговори, придружени с видеовръзка.

Ако „Глобул" чрез „Космоте Румъния" придобие „Телемобил", вече ще има право да притежава такъв лиценз и за двата телекома.

Източник: в. Новинар