Dacia планира да изнася в чужбина 75% от продукцията си
&format=webp)
Най-големият румънски производител на автомобили Dacia, собственост на френската Renault, планира да започне да изнася в чужбина 75% от продукцията си, става ясно от изявление на генералният директор Франкоис Фармонт.
Това ще помогне на компанията да посрещне негативните ефекти от икономическата криза и да бъде по-подготвена спрямо останалите производители с оглед на променящите се предпочитания на клиентите от богатите икономики, казва още Фармонт.
Dacia планира да съкрати някои и някои други разходи с цел да се задържи финансово стабилна. Бюджетът предвиден за инвестиции през тази година е намален почти наполовина спрямо миналата и възлиза на 200 млн. евро.
Решението за увеличаване на износа на коли, дойде след отчетено сериозно понижение в продажбите на местния пазар през изминалата година.
Френската група Renault препоръча на румънското правителство да гласува помощ за Dacia на стойност 170 млн евро.
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)