ЖП- превозите намаляват на годишна база
&format=webp)
През февруари 2009 г. превозените товари от железопътния транспорт са 1.19 млн.т или с 3.5% повече в сравнение с предходния месец, което се дължи предимно на увеличения обем на международните превози, а извършената работа в тонкилометри нараства съответно с 1.0% до 279.3 млн. ткм, показват данните на Националния статистически институт.
Спрямо съответния месец на предходната година превозените товари през февруари 2009 г. намаляват с 24.5%, а извършената работа - с 23.4%.
През февруари 2009 г. са превозени 2.44 млн. пътници или със 7.8% по-малко спрямо предходния месец, а извършената работа намалява с 5.7% до 159.7 млн. пкм.
В сравнение февруари 2008 г. превозените от железопътния транспорт пътници през февруари 2009 г. са с 6.6% по-малко, а извършената работа в пътниккилометри спада с 9.2%, което е резултат от намаленото средно превозно разстояние при международните превози.
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)