Отнемат разрешителните за притежание на оръжие на големите данъчни длъжници.

Акцията се провежда в цялата страна от териториалните дирекции на Националната агенция по приходите (НАП) и полицията.

Вече са санкционирани първите големи длъжници - двама бизнесмени от Велинград. От тях са иззети два пистолета, револвер и две ловни пушки.

Конфискацията на оръжие е част от програма с извънредни мерки за повишаване на събираемостта на данъчните задължения и противодействие на измамите.

Източник: Нова телевизия