Унгарският премиер предлага оставката си
&format=webp)
В реч на конгреса на управляващата Социалистическата партия в Унгария министър-председателят Ференц Дюрчани предложи да подаде оставка, за да даде възможност за сформиране на ново правителство.
"Предлагам образуването на ново правителство с нов премиер", заяви Дюрчани, без да посочва евентуалния си приемник.
Той каза, че в понеделник ще уведоми парламента за решението си и предложи на извънреден конгрес на соцпартията след 15 дни да бъде посочен новият премиер.
Ференц Дюрчани, на 47 г., ръководи правителство на малцинството от септември 2004 г.
Източник: БГНЕС
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)