Очаква се от днес абонатите на Топлофикация-София да започнат да получават коригираните си сметки за парно.

В сметката за февруари ще има графа, която ще се казва "Корекция на януарската сметка". Там ще бъде намалението на цената, която беше надплатена през януари.

При положение, че някой от клиентите е платил лихва за януари върху тази сума, която не е дължима, лихвата ще бъде възстановявана обратно, отново на касите на Топлофикация-София.

Припомняме, топлоенергията поскъпна с около 19% от началото на януари за страната, но енергийният министър Петър Димитров съобщи, че това няма да се отнася за клиентите на столичното дружество.

Източник: bTV