Индексите на Уолстрийт скочиха с по около 7% вчера
&format=webp)
Вчера Уолстрийт получи новините, които искаше по отношение на най-големите проблеми на икономиката - банките и жилищния пазар и ги отпразнува, като повиши стойността на индекса Dow Jones с почти 500 пункта.
Основните индекси вчера скочиха с около 7%, включително Dow Jones, който записа най-голямото си повишение в процентно изражение от октомври.
Цените на акциите се изстреляха нагоре при отварянето на борсата, а ръстът продължи през цялата сесия. От министерството на финансите обявиха, че програмата за изчистване на лошите активи ще използва средства от фонда за спасяване на финансовата система, който е на стойност 700 млрд. долара и ще използва помощ от Федералния резерв, Федералната корпорация за гарантиране на депозитите и частните инвеститори.
Данните на Националната асоциация на брокерите на недвижими имоти за продажбите на жилища бяха изключително позитивни, въпреки че показа и спад в цените на домовете през февруари.
Dow Jones вчера скочи с 497.48 пункта, или 6.8%, до 7 775.86 пункта, което беше най-високото му ниво на затваряне от 13 февруари. Това беше и най-голямото покачване на индекса в пунктово отношение от 13 ноември, когато индексът скочи с 552 пункта и най-голямото в процентно изражение от 28 октомври, когато ръстът беше от 10.9%. Вчерашното повишение беше петото най-голямо в историята на индекса.
По-широките пазарни индекси също скочиха. S&P 500 нарасна с 54.38 пункта, или 7.1%, до 822.92 пункта, пресичайки психологическото ниво от 800 пункта. Технологичният Nasdaq добави 98.50 пункта, или 6.8%, до 1 555.77 пункта.
Индексът Russell 2000 на по-малките компании отчете повишение от 33.61 пункта, или 8.4%, до 433.72 пункта.
Индексът Dow Jones Wilshire 5000, който отразява движението на цените на почти всички акции търгувани в САЩ, скочи със 7%. Това представлява ръст от около 700 млрд. долара.
Dow вече отчита ръст от 1 228 пункта, или 18.8% от 9 март, когато затвори на най-ниското си ниво от почти 12 години, но все още губи 1 000 пункта от стойността си през 2009 г. S&P 500 е нараснал с 21.6% за същия период.
Dow и S&P 500 губят по над 45% от върховите си нива достигнати през октомври 2007 г.
Цените на държавните облигации вчера се движеха разнопосочно. Доходността на 10-годишните облигации нарасна до 2.68%, в сравнение с 2.64% в петък, докато тази на тримесечните нарасна от 0.19 до 0.21%.
Цената на петрола нарасна с 1.73 долара, за да се установи на ниво от 53.80 долара за барел, доларът се търгуваше разнопосочно спрямо останалите основни валути. Цената на златото падна.
В Европа британският FTSE 100 нарасна с 2.9%, германският DAX добави 2.7%, а френският CAC-40 увеличи стойността си с 2.8%. Японският Nikkei добави 3.4%.
Oще по темата:
Бонусите на AIG - по-високи отколкото се смяташе досега
Бонусите на AIG за 2008 г. са създали 73 нови милионери
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)