ЕС отваря енергийния пазар?
&format=webp)
Европейският парламент (ЕП) днес постигна предварително споразумение за отваряне на европейските пазарите на газ и електричество, като бъде ограничен контрола на енергийните гиганти над електропреносните мрежи, предаде Асошиейтед прес.
Евродепутатите и правителствата на страните членки на ЕС се споразумяха да засилят конкуренцията, което се очаква да доведе до по-добри цени за потребителите.
Досега съюзът до голяма степен бе затворен пазар във връзка с преноса на газ и електричество между източника и местните мрежи. Това ограничава възможността на потребителите да избират по-евтини варианти, тъй като много малко компании имат контрол над мрежите.
Целта на новите правила е това влияние да бъде намалено до 2011 г., отбелязва АП.
Източник: БНР
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)