Експертите работещи с еврофондовете у нас са получавали върху заплатите си премии около 1000 лв., заяви в кулоарите на парламента лидерът на "Ред законност и справедливост" Яне Янев.

Фактически това решение е взето постфактум, за да могат да легитимират и да оправдаят вече раздаваните премии под различни форми според него.

"Преди да гласува това предложение, Министерски съвет без да имат каквито и да било права, министрите и чиновниците са получавали допълнителни премии в особено големи размери", допълни той.

Средно на месец експертите са получавали върху заплатите си около 1000 лв.

Янев заяви, че подробности по случая ще съобщи на пресконференция в неделя.