Газпром отчете спад на чистата печалба с 52% за 2008 г.
&format=webp)
Чистата печалба на "Газпром" за 2008 г. се е понижила с 52 на сто спрямо резултатите за 2007 г. - до 170.03 млрд. рубли, предаде ИТАР-ТАСС.
През четвъртото тримесечие на 2008 г. компанията е отчела загуба от 259.87 млрд. рубли спрямо печалбата от 147.18 млрд. рубли през третото тримесечие.
Загубата през четвъртото тримесечие се дължи на преоценяването на финансовите инвестиции (придобити ценни книжа) на компанията по текущата пазарна стойност в края на годината.
Припомняме, пред февруари руският "Комерсант" съобщи, че Газпром се подготвя съществено да преразгледа бюджета и инвестиционната си програма за 2009 г. Монополистът разглежда вариант да продължи с реализацията само на проекти, които се рентабилни при цена на петрола не повече от 25 долара за барел сорт Brent (при курс от 36 рубли за долар).
Източник: БНР
)
,fit(1920:897)&format=webp)
&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)