Софийска вода с проекти за 52 млн. лв. за 2009 г.
&format=webp)
Софийска вода започна нов инвестиционен проект в Драгалевци. Реконструират се 1600 м водопровод по улиците „Лешникова гора", „Мащерка" и „323". Стари тръби от стомана и етернит с диаметър 40, 60 и 80 мм се подменят с водопровод от полиетилен висока плътност с диаметър 110, 160, 250 и 315 мм.
Новите водопроводи са главни клонове на водопроводната мрежа за тази територия и изграждането им ще подобри осезаемо водоснабдяването на кв. Драгалевци и в.з. Киноцентър. Дружеството инвестира в проекта 655 хил. лв.
Реконструкция на водопровод тече и в центъра на София по улиците „Сан Стефано", „Васил Априлов", „Проф. Асен Златаров", „Велико Търново" и „Марин Дринов". Стоманени водопроводи положени през 1911 г. на миналия век и с диаметър 80 и 100 мм се подменят с тръби от полиетилен висока плътност с диаметър 160 мм.
Реконструкцията обхваща 1820 метра, инвестицията е за 450 000 лева. След завършването на проекта 2500 клиенти ще получат по-качествена услуга водоснабдяване, ще се подобрят и експлоатационните характеристики на мрежата в района.
В инвестиционната програма на дружеството за 2009 г. са предвидени проекти на обща стойност 52 млн. лв. Те се равняват на около 4 млн. лв. всеки месец, 1 млн. лв. за седмица или 200 хил. лв. на работен ден.
)
,fit(1920:897)&format=webp)
&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)