Вашингтон не планира вдигане на ембаргото срещу Куба, каза в чилийския град Виня дел Мар американският вицепрезидент Джоузеф Байдън, цитиран от Франс прес.

На журналистически въпрос дали САЩ планират вдигане на ембаргото, Байдън отговори: "не".

По време на предизборната кампания президентът Обама и аз заявихме, че според нас е необходима еволюция в политиката ни спрямо Куба, отбеляза все пак вицепрезидентът на пресконференция след срещата на върха на прогресивните правителства във Виня дел Мар, в която участва.

Смятаме, че кубинците сами трябва да определят съдбата си и да съумеят да живеят свободно, с възможности за икономически просперитет, добави Байдън.

Източник: БТА