По данни на международната природозащитна организация WWF в екологичната кампанията "Часът на Земята" в София са се включили между 60 хиляди и 90 хиляди домакинства, или между 180 хиляди и 270 хиляди души, съобщиха от WWF.

Това е еквивалентът на угасването на около 370 хиляди стандартни електрически крушки от по 60 вата, уточняват природозащитниците.

В инициативата участваха 42 български града.

От организацията посочиха още, че национално представително проучване на общественото мнение от есента на 2008 г. показва, че над 12 на сто от българите смятат, че промените в климата са сериозен проблем пред българската природа и околната среда.

Източник: bTV