Япония ще предостави помощ в размер на 5.1 млрд. долара за следващите три години на азиатските страни, засегнати от световната финансова криза, заяви министър-председателят Таро Асо в интервю за "Файненшъл таймс".

Изявлението на Асо е в контекста на предстоящата среща на върха на Г-20 в Лондон на 2 април, чиято цел е да координира отговора на 20-те най-мощни икономики на световната финансова криза.

На форума в Давос през януари Асо предложи 17 млрд. долара външна помощ за азиатските страни, за да се справят с кризата.

Източник: БНР