КНСБ със серия протести срещу кризата
&format=webp)
КНСБ започва серия от протестни митинги в цялата страна срещу икономическата криза. През април и май синдикатът ще проведе регионални акции с искане да бъде въведен пакет от антикризисни мерки на експертно равнище.
Това обяви лидерът на КНСБ Желязко Христов на първия от поредицата митинги в Кърджали.
Кърджали е избран за начало на протестите, защото тук кризата се усеща най-ясно. По данни на КНСБ само за 4 години броят на заетите е намалял наполовина и тази тенденция продължава и в момента. В протеста днес участваха работници и служители от цялата област.
Според Христов кризата в България вече е факт, но приетите мерки не са достатъчни.
Според КНСБ, ако няма държавна политика за запазване на промишлеността в Кърджали, в района се очаква масова безработица и нова изселническа вълна.
Източник: БНР
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)