Грамота, свързана с награждаване с френския Националния орден за заслуги беше връчена на кмета на София Бойко Борисов от Анри-Мишел Коме, главен секретар на френското Министерство на вътрешните работи, отвъдморските територии и местното самоуправление.

Отличието се връчва на Бойко Борисов за работата като главен секретар на МВР и му е дадено с указ на президента Никола Саркози, подписан на 25 ноември 2008 г.

Освен това Коме връчи на столичния кмет още едно отличие - печат на първата Френска република.

Източник: БГНЕС