ОПЕК ще се задоволи с цена на петрола 40-50 долара
&format=webp)
Организацията на страните износителки на петрол (ОПЕК) може да се задоволи с цена на петрола между 40 и 50 долара за барел през 2009 г. заради тежката икономическа криза, заяви генералният директор на ОПЕК Абдулах ал-Бадри, цитиран от АФП.
"2009 г. е най-трудната година" що се отнася до икономическия растеж, отбеляза ел-Бадри на 10-та международна среща на върха по въпросите на петрола в Париж.
Страните от ОПЕК може би могат да живеят с тази цена от 40-50 долара за барел "заради сегашните икономически условия", каза още той.
"Не сме доволни, че цената на петрола е 50 долара за барел, но 2009 г. е най-трудната и ние трябва да видим как можем да живеем с нея", допълни генералният секретар на ОПЕК.
Днес цената на черното злато се увеличи с 2 долара в очакване на срещата на върха на Г-20.
Източник: БГНЕС
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)