Двама души, облечени в полицейски униформи, ограбиха обществен трезор в столицата. Той се намира на улица "Княз Борис I" номер 109, на метри от централата на БСП.

Малко след 22:30 часа двама въоръжени нападатели, преоблечени като полицаи, влезли в трезора, закопчали с белезници охраната и откраднали част от съдържанието на трезора.

На двамата пазачи са нанесени множество удари, но няма опасност за живота им. Оказана им е медицинска помощ. До два часа тази нощ те разказваха на полицията какво се е случило.

По предварителна информация е ограбено съдържание на касети.

По първоначални данни собственикът на обществения трезор е имал големи дългове към банки и частни лица. Ще се проверява версията дали нападението не е свързано именно с тези задължения.

Източник: БНР, bТВ