Полска компания ще се разплаща в рубли за доставки на газ
&format=webp)
Полската компания CP Energia е първата в Европа, която ще плаща за доставките на руски газ, направени от Газпром, съобщи председателят на компанията Марчин Бушловски, цитиран от ИТАР-ТАСС.
Плащанията в рубли са по-изгодни за компанията, тъй като колебанията в курса на злотата спрямо рублата са по-слаби спрямо колебанията на курса на полската валута към еврото.
През април Си Пи Енергиа ще плаща за един тон втечнен газ, купен в Русия, 14 500 рубли, което ще й даде възможност да спести около 10 на сто спрямо заплащането в евро.
Си Пи Енергиа е единствената частна компания в Полша, купуваща руски газ, отбелязва ИТАР-ТАСС.
Източник: БТА
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)