На семинар в Стара Загора за енергийното бъдеще на България председателят на СДС Мартин Димитров посочи, че кабинетът бърза с опасния и грандомански проект за изграждането на АЕЦ "Белене" преди експертната оценка дали е необходима на страната ни втора атомна централа.

Така следващият кабинет ще бъде поставен пред свършен факт.

Мартин Димитров посочи, че правителството бърза и с предоговарянето на доставките на природен газ от Русия, като вместо намаляване, предвижда увеличаване на цената на синьото гориво.

В условия на либерализиране на енергийния пазар създаването на мегаструктура като енергийния холдинг ще скрие истината за печалбите и загубите на дружествата в него - каза още Мартин Димитров.

Източник: БНР