Петър Димитров подписва ново споразумение с Корпуса на мира
&format=webp)
Министърът на икономиката и енергетиката Петър Димитров ще подпише днес ново Рамково споразумение за сътрудничество между Министерство на икономиката и енергетиката на Република България и Корпус на мира на САЩ в България относно Програма „Местно и организационно развитие", съобщават от пресцентъра на МИЕ.
С подписването на новото Рамковото споразумение се цели осъществяване на сътрудничество от взаимен интерес между двете страни, като се поставя акцент върху подкрепата на местни организации и групи в българските общности, които да развият своя капацитет за посрещане на местните нужди чрез усъвършенстване на човешките ресурси, организационно укрепване, установяване на партньорства и участие в гражданското общество.
Сътрудничеството ни с Корпус на мира започва през 1991 г. с подписването на споразумение между правителството на Република България и правителството на Съединените американски щати относно програмата на Корпус на мира на Съединените американски щати в Република България. До момента Министерство на икономиката и енергетиката има три успешно изпълнени споразумения с Корпуса на мира.
Сн.: БГНЕСФото
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)