Двустранният търговски обмен между България и Китай възлиза на 1.3 млрд. долара, каза посланикът на Китайската народна република у нас Джан Вансюе, който бе на двудневно посещение в Силистра.

Според дипломата вече се търсят и нови форми за сътрудничество - Китай проявява интерес за инвестиции в областта на високите технологии и в някои традиционни български отрасли.

Запитан за мерките, които взема Китай за преодоляването на световната финансова и икономическа криза, посланикът каза, че се залага на стимулирането на вътрешното потребление, на инфраструктурни и социални проекти.

Той подчерта, че преодоляването на кризата обаче може да стане само с общите усилия на международната общност.

Източник: БНР