Търговският обмен между България и Китай 1.3 млрд. долара
&format=webp)
Двустранният търговски обмен между България и Китай възлиза на 1.3 млрд. долара, каза посланикът на Китайската народна република у нас Джан Вансюе, който бе на двудневно посещение в Силистра.
Според дипломата вече се търсят и нови форми за сътрудничество - Китай проявява интерес за инвестиции в областта на високите технологии и в някои традиционни български отрасли.
Запитан за мерките, които взема Китай за преодоляването на световната финансова и икономическа криза, посланикът каза, че се залага на стимулирането на вътрешното потребление, на инфраструктурни и социални проекти.
Той подчерта, че преодоляването на кризата обаче може да стане само с общите усилия на международната общност.
Източник: БНР
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)