Станишев определи кризисния щаб за боклука
&format=webp)
В изпълнение на решението на правителството, министър-председателят Сергей Станишев определи състава на Националния кризисен щаб, който ще предприеме неотложни мерки за преодоляване на кризата в сметосъбирането на територията на Столичната община (СО).
С решението на Министерския съвет за председател на щаба бе определен областният управител Тодор Модев, негови заместници ще бъдат Чавдар Георгиев - заместник-министър на околната среда и водите и Стоян Стоянов - заместник-министър на здравеопазването. Секретар-координатор на щаба е Славка Петрова от Регионална инспекция по околната среда и водите - София.
Членове на Националния кризисен щаб са: Ангел Чакъров, заместник-министър на извънредните ситуации, Кирил Ананиев, заместник-министър на финансите, Димчо Михалевски, заместник-министър на регионалното развитие и благоустройството, Тенчо Тенев, главен държавен здравен инспектор и Валери Младенов, директор на Териториална дирекция „Гражданска защита" - София-град.
Премиерът предлага на кмета на София да определи свой представител в Националния кризисен щаб. Контролът по изпълнението на заповедта се възлага на председателя на щаба, а координацията на цялостната дейност и връзките с медиите са поверени на секретар-координатора.
Още по темата:
Кризисно положение в София
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)