Управляващите в Сърбия си орязват заплатите
&format=webp)
Ръководителите на Сърбия решиха да затегнат коланите и да си орежат заплатите, за да дадат пример на сънародниците си, че трябва да пестят в условията на икономическата криза, съобщават сръбските медии.
Президентът, премиерът, министрите и депутатите ще си намалят заплатите с 15% в подкрепа на плановете на правителството да икономиса около 1 милиард евро и да сведе бюджетния дефицит до 3% от Брутния вътрешен продукт. Освен това депутатите няма да получават хонорари и премиални, докато продължава кризата, съобщи пред радио Б92 министърът на икономиката Младжан Динкич.
Тези мерки ще засегнат и служителите в държавната администрация. Решението трябва да бъде одобрено от парламента.
Източник: БГНЕС
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)