До два месеца ще се възстанови отново договарянето на европарите за водния сектор по Оперативна програма "Околна среда", които Европейската комисия временно спря до изясняването на проблемите около собствеността на " ВиК " - мрежата у нас.

Става дума за един 12.5 млрд. евро за различни проекти във водоснабдяването и канализацията, съобщи евродепутатът от БСП, Атанас Папаризов по време на дебат за икономиката, организиран от Стопанската камара.

Спорещите страни у нас - Министерството на регионалното развитие и благоустройството, Министерството на околната среда и водите и Националното сдружение на общините - се разбраха за промените в законите, но все още не са приети от Народното събрание.

Източник: БНР