Правителството на Кипър ще запази нисък корпоративен данък, за да поддържа частни инициативи и притока на чуждестранни инвестиции, заяви министърът на финансите Харилаос Ставракис, предаде ИТАР-ТАСС.

Министърът говори в Никозия на конференцията "Бъдещето на Кипър като международен бизнес център".

Ставракис каза, че републиката в момента се ползва от примущество що се касае до привличането на чуждестранни инвестиции.

Това положение се дължи на факта, че Кипър е член на ЕС и еврозоната и в същото време има най-ниските данъци, както и споразумения за избягване на двойното данъчно облагане с много страни по света, каза Ставракис.

Министърът изтъкна също, че в страната съществува здрава и гъвкава банкова система, която не пострада пряко от глобалната финансова криза. Т

Тези преимущества, подчерта той, превърнаха Кипър в надежден финансов и инвестиционен център.

Източник: БТА