ОПЕК може да намали още добива през май
&format=webp)
Представителят на Иран в Организацията на страните износителки на петрол (ОПЕК) Мохамад Али Хатиби заяви, че е възможно картелът на намали добива. Той направи това в интервю пред в. "Хамшахри", цитирано от АФП.
"Ако търсенето намалее до заседанието на ОПЕК (през май), съществува възможност за ново намаляване на производството", заяви Хатиби, чиято страна е на второ място по добив на петрол сред държавите членки на ОПЕК.
На 8 април алжирският министър на енергетиката Шакиб Хелил заяви, че картелът трябва за запази добива си до своето заседание на 28 май във Виена, ако световната икономика започне да се възстановява.
ОПЕК добива 40% от черното злато в света и на 15 март запази целта си за таван на добива от 24. 84 млн. барела дневно.
Източник: БГНЕС
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)