Philips отчете загуба от 57 млн. евро
&format=webp)
Холандският електронен гигант Philips обяви чиста загуба от 57 милиона евро (76 милиона долара) през първото тримесечие на 2009 г. и 17% спад на продажбите до 5.1 милиарда евро, предаде АФП.
Компанията регистрира чиста печалба в размер на 294 милиона евро през същия период на миналата година. "През първото тримесечие на 2009 г. имаше значително допълнително влошаване на нашите пазари", съобщи Джерард Клейстерлее в комюнике.
"Докато последиците бяха почувствани най-остро в нашата дейност, свързана с потребителския пазар, строителството и автомобилната индустрия, сега са засегнати и продажбите ни в здравната област. Не очакваме материална промяна в тази ситуация през второто тримесечие", допълва той.
Източник: БГНЕС
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)