Албания става регионална енергийна сила до 4 години
&format=webp)
В следващите четири години Албания ще се превърне в регионална енергийна супер сила, заяви днес албанският премиер Сали Бериша, съобщи МИА.
Бериша изтъкна, че само през последните два месеца са започнали работи по изграждането на 20 малки водни електроцентрали, а след два месеца ще започне производство ТЕЦ "Валона".
По време на посещението си в град Лушня Бериша заяви, че правителството е изпълнило обещанието си, дадено в предизборната кампания през 2005 г., да няма ограничения в снабдяването с електрическа енергия. Бериша подчерта, че през 2008 г. Албания е внесла 2.4 милиарда коловатчаса електроенергия, за да не се наложи въвеждането на режим на тока.
Източник: БТА
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)