Мутафчиев: Няма опасност от спиране на пари по ОП Транспорт
&format=webp)
Няма опасност от спиране на пари по оперативна програма „Транспорт", заяви ресорният министър Петър Мутафчиев. Той е в Пловдив където присъства на форум за развитието на летището.
„Средства се спират тогава когато звената от управляващия орган не отговарят на определени изисквания. В този смисъл няма такава опасност" уточни Мутафчиев. Той беше категоричен че всички трябва да спазват индикативните програми и проектите да се подават в определени срокове към европейската комисия, за да има възможност за своевременно усвояване на средствата. Министърът напомни, че именно затова железопътните проекти по оперативна програма "Транспорт" са изтеглени с 8 месеца напред.
Готов е проектът Свиленград - турска граница - за 38 млн. евро. Неговата реализация ще започне до месец. Готови са още два проекта, които ще бъдат предадени в Европейската комисия до края на юни. Това са проектите по ЖП линии „Пловдив - София" за 400 млн. евро и „Пловдив - Бургас" по коридор № 8.
На въпрос колко от неговите подчинени участват като бенефициенти по различни проекти в програма транспорт министърът уточни: „Крайни бенефициенти при нас са националната компания железопътна инфраструктура и агенцията за поддържане и проучване нивото на река Дунав. Макар, че ресорният министър е принципал тук не може да се говори за конфликт на интереси" - уточни той . Мутафчиев добави че се надява разговорите с румънската страна с които правим общ проект по река Дунав да спомогнат за по-бързото му реализиране.
Източник: БГНЕС,Снимка: БГНЕС
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)