Собственикът на Ring TV и TV2 със загуба за тримесечието
&format=webp)
Central European Media Enterprises Ltd. (CME), която е собственик на телевизии в седем източноeвропейски страни, между които и България, отчита загуба за първото тримесечие, информира Bloomberg.
В България CME e собственик на спортния канал Ring TV, както и на TV2.
Загубата се дължи основно на спад в приходите и на отчисления свързани с положителната репутация на компанията и по-специално дейността й в Украйна и България.
Нетната загуба на CME за трите месеца приключили на 31 март възлиза на 44.4 млн. долара, в сравнение с печалба от 14.4 млн. долара за същия период година по-рано, се казва в електронно съобщение на базираната в Хамилтън, Бермуда компания. Приходите са паднали с 37%, до 141.2 млн. долара.
Първото тримесечие на 2009 г. е било най-трудното в историята на компанията, според Адриан Сарбу, президент и главен оперативен директор на CME. "Ние предвидихме тази тенденция и управлявахме продажбите и разходите си така че да ограничим последствията от спада в рекламните приходи."
Инвестицията на Time Warner Inc. в CME на стойност 241.5 млн. долара е знак на доверие в пазарите и в стратегията на компанията, според Сарбу.
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)