Днес Урсула Бърнс беше обявена за главен изпълнителен директор на Xerox Corp, заменяйки на поста Ан Мълкейхи, която се счита за човека възродил компанията, информира Reuters.

Мълкейхи, която е на 56 години, има 33-годишен стаж в Xerox и става CEO през 2001 г, след което добавя и титлата председател през 2002 г.

Тя ще се оттегли от поста главен изпълнителен директор на 1 юли, обявиха от компанията днес. Мълкейхи ще запази председателския си пост в компанията.

Бърнс, която е на 50 години, се присъединява към Xerox през 1980 г. Тя заема поста председател от 2007 г. и е подготвяна от Мълкейхи като следващото CEO.

"Тя беше до мен помагайки да превърнем Xerox отново в печеливша компания," каза днес Мълкейхи на годишната събрание на акционерите.