Според резултати от ново допитване по-малко от половината от квалифицираните служители посочват, че техните началници са проявили силни лидерски качества, изправени пред кредитната криза, съобщи вестник "Сънди телеграф", цитиран от К2Капитал.

Според допитването, направено от ЮГав (YouGov) - международна компания за пазарни изследвани, регистрирана във Великобритания, само 44 на сто от "белите якички" са отговорили, че генералните директори или управляващите техните компании са показали "силно и решително ръководство".

На въпрос успяло ли е ръководството на компанията да покаже ясна стратегия за излизане на фирмата от рецесия, утвърдително отговарят 45 на сто.

Едва 28 на сто от участниците са заявили, че изцяло се доверяват на думите на своите началници.

Най-голямо безпокойство сред "белите якички" предизвиква запазването на работното място. Много от анкетираните отговарят, че ниският дух и изолацията на служителите подкопава ключови сфери на работата, сред които е и обслужването на клиенти.

Една трета от 524-те участници в допитването са заявили, че ще търсят нова работа "когато преценят, че това е целесъобразно".

Само 21 на сто посочват, че техните шефове се държат "много добре" по време на криза.

Източник: БТА