Строят град за 9 млрд. долара
&format=webp)
Разкошен град ще се появи скоро в околностите на Кайро, съобщава ИТАР-ТАСС, позовавайки се на египетски медии.
Катарската международна инвестиционно-строителна компания Barwa е оповестила плановете си да изгради в предградията на египетската столица моден жилищен квартал за близо 50 млрд. ег. лири (около 9 млрд. долара).
Жилищният комплекс, които ще заема площ от 840 хектара, ще е изцяло автономен - в него ще има болници, джамии, училища, търговско-развлекателни и спортни центрове, места за отдих.
През следващите 8 години Barwa планира да инвестира в комплекса 3.6 млрд. долара, като общият строителен план ще е готов в края на 2009 г., а изграждането на градчето ще започне през първото тримесечие на 2010 г.
Източник: БТА
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)