Печелите от лотарията. А сега накъде? - Част 2
Вижте няколко истории за хора, на които милионите донесоха само нещастия:
Иби Ронсиоли
Иби Ронсиоли била алкохоличка, скандалджийка и имала проблеми с хазарта, които се опитвала да скрие от съпруга си д-р Джоузеф Ронсиоли.
Д-р Ронсиоли бил гинеколог и печелел по 20 000 долара на месец, които Иби харчела за нула време. Тя се занимавала с финансите на семейството и непрекъснато мамела съпруга си, въпреки че била щедра към децата си.
През 1991 Иби Спечелила 5 млн. долара от лотарията в Канада.
През 2003 д-р Росиоли разбрал колко лошо е финансово му положение. Семейството било потънало в дългове, а печалбата била отдавна профукана от жена му. Той се ядосал и инжектирал на жена си две дози месна упойка, след което отишъл да вземе сина им от училище.
Когато се върнал в къщи, съпругата му била мъртва.
През 2008 д-р Ронсиоли е осъден на седем години затвор за убийство.
Рик Камат
През 2000 група от 13 служители в Starbucks печели 87 млн. долара от лотарията на Калифорния.
Един от тях е Рик Камат. Неговият дял бил 6.6 млн. долара. Парите променили живота му, но не могли да го спасят. През 2004 Камат е убит от полицаи при спречкване пред нощен клуб в квартал Сохо в Сиатъл.
Семейството на Камат твърди, че той, брат му и приятели са били пред нощния клуб и не са имали нищо общо с хората, които са започнали боя. Камат е стрелял с пистолет във въздуха с цел да спре боя. Полицията твърди, че Камат е стрелял по кола и е получил няколко предупреждения да хвърли пистолета, но не се е подчинил. Милионерът е застрелян с няколко куршума и според семейството му, полицаите са стреляли без предупреждение. Това обаче не можа да се докаже в съда.
Хуан Родригез
През ноември 2004 колумбийският имигрант Хуан Родригез нямал късмет. Работил като пазач на паркинг в Ню Йорк и изкарвал 28 000 долара на година в град, който се слави като един от най-скъпите за живеене. Имал кредитна карта и други дългове на стойност 40 000 долара, без да борим 2 000 долара неплатени данъци.
Той не виждал изход от това положение и подал заявление за фалит. Бракът му също се разпадал, а жена му го изгонила от дома им.
Когато Родригез си купил фиш за един долар за играта Mega Millions, в банковата му сметка останали 78 цента.
Точно като в Холивудски филм, в момент на пълно отчаяние, той разбира, че фишът му печели 149 млн. долара. Жана му му простила за нула време, а той избрал опцията да получи сумата наведнъж, което означавало, че ще получи 88 млн. долара.
Месец по-късно обаче жена му подала молба за развод и поискала половината печалба. Заради процедурата по развода, печалбата била замразена. След дълги съдебни битки, Родригез се разделил с половината пари, но поне успял да си плати дълговете.
Базил Торн
На 1 юни 1960 пътуващият търговец Базил Торн от Австралия спечелил 100 000 паунда от лотарията, което в днешно време се равнява на 2.2 млн. долара. Месец по-късно изчезва 8-годишният му син Греъм. Когато момчето не се прибира от училище, родителите се обаждат в полицията. Пристигналият на мястото полицай е знаел само, че търси изчезнало дете, но не е знаел, че това семейство е спечелило от лотарията. Докато той разпитва майката, звъни телефонът. Мъж съобщава, че е отвлякъл сина й. Полицаят взема слушалката и се представя за бащата на детето. Непознатият иска 25 000 паунда. Полицаят, който не знае за печалбата, казва, че трудно ще намери толкова пари. Похитителят казва, че ще се обади пак в 5 часа следобед.
Тъй като това е първият случай на отвличане в Австралия, полицията не е знаела как да реагира и вместо да запази случилото се в тайна, свиква пресконференция, а историята е на първа страница на вечерния вестник.
Когато похитителят се обажда втори път, слушалката вдига друг полицай. Непознатият започва да обяснява къде да се оставят парите, но изведнъж затваря и повече не се обажда. През август момчето е намерено мъртво.
Полицията залавя извършителя, който е осъден на доживотен затвор. От този случай нататък, победителите в лотарията в Австралия остават в анонимност, освен ако самите те не пожелаят да разгласят новината.
Джефри Дампиер
Когато Джефри Дампиер и съпругата му спечелили 20 млн. долара от лотарията в Илиноис през 1996, той инвестирал парите в това да събере семейството си. Родителите му се преместили при него във Флорида. Бракът му обаче се разпаднал, но той се оженил отново. Инвестирал парите си в бизнес с пуканки в Тампа, който бил доста успешен и дал работа на много свои роднини.
Но щедростта на Дампиер не била достатъчна за някои. През 2005 доведената му сестра Виктория го повикала в дома си, като казала, че има проблеми с колата. Там тя и приятелят й Натаниел го заплашили с пистолет и го отвлекли. Завързали ръцете му с връзките от маратонките му и го закарали на усамотена улица, където, според Виктория, Натаниел й дал пистолет и й казал да застреля Дамприер или той ще го направи. Тя го послушала.
Тъй като Дампиер казал на семейството, си че отива у Виктория, не било трудно полицаите да я заподозрат. Двамата били арестувани, като полицаите намерили у Натаниел 1 500 долара, които той откраднал от жертвата си. И двамата в момента изживяват доживотни присъди.
И един любопитен случай:
Алек Ахсоук
На 10 януари 2009 Алек Ахсоук печели 500 000 от лотария в Аляска, която е създадена с цел да подпомага жертви на сексуално насилие. Иронията в случая е, че самият Алек е признат за виновен два пъти - през 1993 и 2000. Въпреки, че той дарява 100 000 долара от печалбата си на фондацията, от там са разочаровани на късмета си и казват „Не си представяхме инициативата точно така."
Част 1 на историите можете да прочетете в линка под статията.
Станете наш почитател във Facebook