Ако проектът му прерасне в политически, президентът ще трябва да заяви в коя част от политическия спектър се намира, коментира в студиото на „Сеизмограф" лидерът на БСП Сергей Станишев. А знаковите фигури от БСП, които евентуално се включат, ще трябва да изберат една от двете формации.

Също в предаването "Сеизмограф" първият български еврокомисар Меглена Кунева, която медиите свързаха с новата формация, за първи път категорично се разграничи.

„Аз не участвам в никакъв проект. Не съм проявявала такъв интерес, въпреки че, разбира се, всяко обогатяване на политическата дискусия ми се струва, че е полезно за България. Но нека не остане никакво съмнение, че аз съм свързана с една конкретна политическа партия и за мен е важно в момента да има диалог между всички, поставяне на приоритети и добро управление", каза Кунева.

„За мен е ясно, че лявата партия в България, лявата алтернатива е БСП, друга не виждам и не се очертава. Казал съм ясно, ние сме готови да партнираме с всички граждански инициативи, НГО-та, политически партии, които не споделят там, където ни води ГЕРБ като управление, но на ясна основа и стига това да не парцелира опозиционното пространство, а да го разширява", коментира Сергей Станишев.

Източник: bTV