Фалшивите новини за смъртта на известни личности изглежда са на мода напоследък в социалните медии.

Фалшив акаунт на SkyNews в Twitter създаде международен смут ввъв вторник, след като съобщи, че бившият британски министър-председател Маргарет Тачър е починала.

Този слух, както много други подобни за смъртта на известни хора, се оказа неверен.

От Деми Мур до лидера на Северна Корея Ким Чен Ун, никой не е застрахован от виртуално убийство. Ето и някои публични личности, които вече пострадаха от това:

Ким Чен Ун

Новината за смъртта на лидера на Северна Корея Ким Чен Ун се появи първо в китайската версия на Twitter, Weibo, през февруари. Новинарските агенции не можеха да открият потвърждения за верността на информацията, докато правителството на САЩ в крайна сметка не я опроверга.

Деми Мур

След като постъпи болница за натравяне през януари в Twitter хората започнаха да пишат "Почивай в мир”. Слухът впоследствие беше опроверган.

Чарли Шийн

Бившата звезда от „Двама мъже и половина” е бил доста пъти обект на подобна информация. През декември 2011 г. Global Associated News, информираха, че Шийн е умрял след падане от сноуборд.

През юли 2011 г. в Twitter пък плъзна слух, че актьорът е починал от сърдечен удар. Самият Шийн обаче написа в микроблога, че е жив и здрав.

Шер

Туит от фалшив акаунт на CNN "уби" легендарната певица през януари. Риалити звездата Ким Кардашиян се хвана и копира съобщението, изразявайки шока си от случилото се.

Джо Патърно

През януари студентският новинарски сайт Onward State написа, че легендарният треньор по футбол на Университета на Пенсилвания е починал. Оттам журналисти започнаха да публикуват в Twitter невярната информация. Патърно, който се бореше с рак, почина на следващия ден.

Крис Дженър

Главата на любимото семейство в риалити телевизията в САЩ стана жертва на Twitter слуховете през тази семдица, когато някой написа в микроблога „Почивай в мир Крис Дженър”
Известната й дъщеря Ким Кардашиян обаче побърза да успокои всички, като написа, че всичко е наред и дори в момента говори с майка си по телефона.

Башар ал-Асад

Руският министър на външните работи Владимир Колоколцев разбуни духовете когато написа в Twitter, че президентът на Сирия е умрял. Впоследствие се оказа, че акаунтът на Колоколцев е фалшив и той няма нищо общо с това. Акаунтът е бил направен от италианския журналист Томазо де Бенедети.

Тейлър Суифт

Тийнейджърите бяха съкрушени когато фалшив акаунт на MTV News в Twitter съобщи, че младата кънтри певица е починала. От тогава Суифт дори успя да издаде нов сингъл.

Хю Хефнър

Основателят на Playboy умира от сърдечен удар през юли 2011 г., според слухове, които подпалиха Facebook и Twitter.
Самият Хеф опроверга информацията.

Джеки Чан

Първо, шегаджии написаха в Twitter през март 2011 г., че екшън звездата е починал от сърдечен удар. След това преди година във Facebook се появи страница „Почивай в мир Джеки Чан”. И двата слуха се оказаха неверни.

Хилари Дъф

В случая с Хилари Дъф нещата бяха малко по-креативни. През август 2011 г. се появи, че Дъф е паднала от скала на голф игрище в Нова Зеландия.
Global Associated News, която „уби” и Чарли Шийн, е била и зад този слух, според E!Online.

Брад Пит

Global Associated News отново прави своя удар. Този път новинарската група информира, че Брад ПИт и умрял през юли докато е карал сноуборд в Швейцария.

Пеле

Ако сте повярвали на фалшивите истории в Twitter от миналата седмица, футболната легенда Пеле е мъртъв.
Пеле, чието истинско име е Едсон Арантес до Насименто е жив и здрав според, according to LA Late.
Подобен слух имаше и през 2005 г. когато се говореше, че Пеле е починал докато работел по заснемането на реклама в Бразилия.

Риба Макинтайър

През януари отново Twitter се твърдеше, че кънтри звездата е загинала при падане в планината в Австрия. Макинтайър побърза сама да уведоми почитателите си, че това не е вярно.

Джъстин Бийбър

Бийбър е бил обект на доста подобни слухове. При един от тях той написа "чудесен ден за риболов. Прекарвам време с дядо си. Чудесен ден."