Парламентът обяви договора за Бургас-Александруполис за недействителен
&format=webp)
Парламентът прие решение за денонсиране на споразумение за петролопровода Бургас-Александруполис. Гласуваха 141 народни представители, 115 бяха „за”, 25 – „против” и един се въздържа.
Така на практика депутатите решиха на първо четене да обявят договора за строителството и експлоатацията на петролопровода за недействителен. Очаквано това доведе до скандал между "ляво" и "дясно".
Въпреки че депутатите поискаха трима министри в оставка - Симеон Дянков, Делян Добрев и Нона Караджова да участват в заседанието, единствен Дянков дойде в парламента, съобщи Дарик. Той определи проекта Бургас - Александруполис като неизгоден и аргументира становището си и с документи, подписани от руската страна.
)
&format=webp)
&format=webp)
&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)