В дълбините на океана се крият създания, които не могат да се сравняват дори с човешките кошмари. Вижте 7 от тях:

Риба Хачет

Предвид изключителната дълбина, на която учените трябва да се спуснат, за да открият тези страшни и малки риби, не се знае много за тях. Най-мрачно изглеждащите същества дължат името си на това, че са тънки като бръснач.

Анатомично погледнато, сребристият цвят на гръдния кош на този риба наподобява острие на брадва. Само 1-5 см в дължина, хачет не е опасна за хората, а само доста страшна за гледане.

Морският вид на рибата е надарен с биолуминисцентни свойства, които й позволяват да избягва хищниците, които дебнат в дълбините.

Ако искате да видите това създание, трябва да се снабдите с водолазна екипировка и да се насочите към Тихия, Индийския и Атлантическия океан, най-малко 50 метра под повърхността.

Блобфиш

Тази желеобразна маса привлича вниманието на изследователи и гмуркачи в последните години. През 2013 г. блобфиш беше обявена за най-грозното животно в света.

Защо изглежда така? Видът му се дължи на високото налягане, с което трябва да се справя на дъното на океана, където се намира домът му.

Рибата не разполага с мускули, а разчита на силата на гравитацията, за да влезе храна в устата й. Тя обожава да спи, освен това не изразходва почти никаква енергия.

Вижте още: 14 от най-ужасяващите атаки на акули

Риба съблезъб

Рибата саблезъб е подводният еквивалент на кучешката порода питбул. Въпреки зловещия си вид, тя е напълно безопасна – заради лошото си зрение, буквално трябва да се удари в нещо, за да го забележи.

Саблезъбът има най-големите зъби в океана по отношение на действителния й размер. Тя живее на невероятна дълбочина.

Морска краставица

Без мозък и всякакво подобие на сетивни органи, морската краставица е надарена със същата умствена способност, колкото храната, за която е кръстена.

Независимо от това, колоритната риба представлява важна част от океанската екосистема, тъй като тя рециклира всичко по пътя си.

Морската краставица е изключително гъвкава благодарение на високите нива на колаген. Ако трябва да се пъхне в малка пукнатина, тя почти ще се втечни до желаната форма.

Акула гоблин

Считана от някои учени за "жива вкаменелост", акулата гоблин води мистериозно съществуване дълбоко в океана. Смята се, че видът й е оцелял 125 млн. години.

Открити през 19 век, тези акули са изключително редки. Един екземпляр е поставен в аквариум в Япония, но умира скоро след това.

Вижте още: Шест мита за акулите

Охлюв фламингов език

Среща се във водите на Атлантическия океан и Карибско море. Той се се храни с токсични отпадъци, като поглъща тяхната отрова и самият охлюв става токсичен.

Риба рибар

Рибата рибар е може би едно от най-интересните и странни морски същества, познати на човека. Известна не само със своите хитри хищнически техники, навиците й за чифтосване са доста уникални.

Когато учените откриват първия екземпляр, решават, че всички са женски, като в долната им част имат нещо като паразитен израстък.

Оказва се, че тези "паразити" са мъжки риби, чието малък размер означава, че единствената цел на мъжкия е да се намери и да чифтосва с женска. При този акт те буквално се сливат, като споделят дори една кръвоносна система.