Доларът поевтинява спрямо йената в началото на второто тримесечие
Доларът поевтинява спрямо йената в началото на второто тримесечие, след като по-слаби от очакваните данни за бизнес нагласите в Япония засегнаха акциите в Токио и подкрепиха йената.
Австралийският долар поскъпна вследствие на по-добрите от очакваните данни за фабричното производство в Китай и това също допринесе за по-слабия щатски долар като цяло.
Доларът падна с 0.5% до 119.56 йени, в сравнение с достигнатия вчера едноседмичен връх от 120.37 йени.
Японският борсов индекс Nikkei изгуби повече от половин процент, след като инвеститорите прибираха печалби в първия ден от новата финансова година и след като резултатите от проучването на бизнес нагласите бяха по-слаби от очакваните.
Австралийският долар се оскъпи с 0.4% до 0.7636 щатски цента, след като поскъпна до 0.7664. Китайският индекс на икономическата активност PMI отчете, че фабричната дейност в страната неочаквано бележи ръст през март
Австралийският долар реагира на данните за китайската икономика, тъй като Китай е най-големият търговски партньор на Австралия.
Еврото добави 0.5% към стойността си до 1.0789 спрямо долара, поемайки глътка въздух, след като записа най-лошото тримесечно представяне в историята си.
Еврото поевтиня с 11% спрямо долара за периода януари-март, което е най-големият му тримесечен спад от 1999 г. Спадът се дължеше на програмата за изкупуване на облигации на ЕЦБ и на очакванията, че Федералният резерв на САЩ ще вдигне лихвите през тази година.
Еврото си върна част от изгубените позиции през последните няколко седмици, след като падна до 12-годишно дъно от 1.04570 долара за евро в средата на март.
По-късно днес се очаква доклада на ADP за заетостта в частния сектор в САЩ, докато правителствените данни за неселскостопанската заетост ще излязат в САЩ.