Няколко души, които бяха уволнени заради Twitter
Хората могат да говорят каквото си поискат в Twitter.
Някои неща обаче лесно могат да се обърнат срещу тях, ако бъдат използвани в грешен контекст.
В някои случаи те дори могат да ви костват работата.
Вижте няколко подобни случая, подбрани от Business Insider:
Този PR консултант стана един от най-мразените хора в света само за ден.
Джъстин Сако, PR консултант, която преди време едва 170 души следваха в Twitter, стана един от най-мразeните хора в света само с едно-единствено съобщение, което, според нея, бе забавано.
През 2013 г., преди да отпътува за Южна Африка, тя написа: "Отивам в Африка. Надявам се да не хвана СПИН. Шегувам се. Аз съм бяла!"
Технологичният журналист Сам Бидъл забелязва това съобщение и го споделя със своите 15 000 последователи. Оттам нещата тръгват сериозно надолу за Сако. Хиляди хора по света изляха гнева си с адрес хаштаг "#HasJustineLandedYet". В крайна сметка, Сако бе уволнена от IAC.
Вижте още: Тези хора бяха твърде красиви за работата, която вършат
Гилбърт Готфрид избра ужасен момент, за да се шегува с Япония.
Комикът Гилбърт Готфрид, който в САЩ е известен най-вече с това, че озвучаваше патицата от рекламите на застрахователя Aflac, бе уволнен от компанията след поредица от безквусни шеги за цунамито, което удари Япония през 2011 г.
Ето я една от шегите, които той пусна в Twitter: "Япония е една наистина напреднала страна. Там не ходят до плажа. Плажът идва при тях."
Според Готфрид, шегите са били забавни, но не и според Aflac, защото 75% от дейността на компанията е съсредоточена в Япония.
Момиче, което си спечели прякора „Тлъстия чек на Cisco”, бе разкрито, че говори лоши неща за потенциалния си работодател.
През 2009 г. 22-годишната Конър Райли получава предложение за работа от Cisco, след което решава да пусне следното съобщение в Twitter, което, според нея, звучи саркастично: “От Cisco току-що ми предложиха работа! Сега трябва да съпоставя удобството на тлъстия чек срещу ежедневното пътуване до работа в Сан Хосе и това че не харесвам работата си."
Малко по-късно служител на Cisco на име Тим Левад вижда съобщението и отговаря “Кой е човекът, който те е наел? Сигурен съм, че с удоволствие би искал да знае, че няма да ти харесва работата. Тук в Cisco сме компетентни в Мрежата.”
Този разговори бързо се разпространиха в интернет, спечелвайки на Райли прякора “Тлъстия чек на Cisco.” В случая Райли не е уволнена, но в крайна сметка не приема предложението.
Според нея съобщението й дори е написано, след като го е отхвърлила.
Вижте още: Няколко гафа на големи компании в Twitter
Момиче от Тексас бе уволнена от пицария още преди да е започнала работа.
Понякога хората биват уволнявани още преди да са започнали новата си работа заради безвкусна шега в Twitter.
Тийнейджърка от Тексас на име Села написа в Twitter през февруари: "Започвам нова ш....а работа утре," преди започне работа в пицария на име Jet's Pizza.
Скоро след това бъдещият й шеф вижда съобщението й и я уволнява на момента. Ето и неговият отговор "Не, не започваш нова ш....а работа днес! Току-що те уволних! Успех с живота без работа и без пари!"
Отговарящият за социалните медии в Chrysler изпрати погрешното съобщение от погрешния профил.
Скот Бартошевич отговарял за профила на Chrysler в социалните медии.
Един ден, докато чакал в задръстване на магистрала близо до Детройт, Бартошевич решил да напише в Twitter това, което мисли: "Намирам го за иронично, че Детройт е известен като „моторния град“, а никой тук не знае как (нецензурно) да кара."
Проблемът е, че в този момент Бартошевич е бил в официалния профил на Chrysler, а не в неговия личен. Малко след това той бе уволнен, а от Chrysler не подновиха договора си с неговата компания.
По-късно Бартошевич споделя в интервю: "Вложих цялото си сърце и душа в тази работа. Жалко е, че всичко това бе засенчено от 140 знака."