Половин България с жълт код за валежи, другата половина - за жега
&format=webp)
Жълт код е в сила за осем области на страната за днешия 15 юли. Той е обявен заради риск от значителни валежи и гръмотевични бури.
Кодът е в сила за Благоевград, Кюстендил, Перник, София, София - област, Враца, Монтана и Видин, съобщиха от НИМХ към БАН.
В другата половина на България - в областите Кърджали, Хасково, Ямбол, Сливен, Стара Загора, Пловдив, Велико Търново, Шумен, Търговище, Силистра, Разград и Русе, също е обявен жълт код, само че за високи температури.
Очаква се на места термометрите в тези райони да показват от 35 градуса нагоре.
)
&format=webp)
&format=webp)
&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)