Хеликоптер от състава на Военноморските сили на България е паднал в Черно море по време на учение. Трима военнослужещи са пострадали в резултат на инцидента, съобщават от пресцентъра на Министерство на отбраната.

Незабавна помощ на пострадалите е оказана от членовете на екипажа на фрегата „Дръзки“ и водолазен екип, като военнослужещите са закарани във Военната болница във Варна.

При първоначалния медицински преглед е установено, че командирът на екипажа капитан Георги Анастасов е тежко пострадал с опасност за живота, а останалите двама членове на екипажа – капитан Павел Симеонов и капитан Анатоли Апостолов, са адекватни, без опасност за живота, пише в съобщението на военното министерство.

Инцидентът е станал по време на тактическото учение „Черно море – 2017 г.”.

В 12:30 часа, при маневра след изпълнена задача „артилерийска стрелба по надводна цел“, вертолет AS „Пантер“ – 565 MB е паднал във водите на Черно море на 7 мили източно от устието на река Камчия. Вертолетът е от състава на военно формирование 36 940.

По случая се води разследване.