Трикове, благодарение на които ще спрете да се тревожите за пари
Трудно е да се живее, когато умът ви постоянно е зает с теми, като кредитни карти, сметки и трудно спестени пари. Затова е важно да практикувате здравословни навици във финансовата сфера още от най-ранна възраст.
Предлагаме няколко съвета от GirlTalkers. Те ще са ви от полза, за да се справяте по-добре с парите и най-важното – за да може парите ви да работят за вас, а не обратното.
Винаги пестете възможно най-много
Вероятно сте чували историята за Пиней, който спести 42 000 долара със сметки от по 50 долара? И вие го можете. За целта трябва да откриете спестовен план, който работи при вашия бюджет. Ако 50 лв. са много, тогава започнете с по 20 лв.
Живейте според чергата си
Това е логично, но има хора, които продължават да надценяват възможностите си, когато става дума за харчене. Ако ви е трудно да пестите, защо не вкарвате пари в карта, от която не можете да теглите?
Доверете се на финансов консултант
Ако финансовите ви навици не ви помагат, време е да потърсите помощта на професионалист. Открийте финансов консултант. Той ще ви разкрие истината за това как харчите и къде може да насочите част от средствата си.
Стойте далеч от схемите за бързо забогатяване
Те са доста привлекателни. В същото време и доста рисковани. Вместо да спечелите, не е изключено да загубите. Бъдете внимателни с хора, които се правят, че са прекалено приятелски настроение и прекалено загрижени за финансовото ви положение.
Взимайте кредит, ако наистина се нуждаете от него
По възможност не взимайте пари на заем от банката. Ако ще го правите, трябва наистина да нямате друг изход.
Използвайте кредитната си карта мъдро
Ако разполагате с кредитна карта, трябва да харчите толкова, колкото може да си позволите и нито лев отгоре. В противен случай ще се окажете в доста неизгодна позиция.
Учете бизнес, който имате намерение да приложите в действие
Да започнете бизнес не е лесно, особено ако ви трябват средства, които да предоставите предварително като капитал. Затова е важно първо да подходите стратегически. Не влагайте парите, когато планът е наполовина готов.