САЩ ще унищожат химическите си оръжия до 2023 г.
&format=webp)
САЩ потвърдиха ангажимента си да унищожат до 2023 г. химическите си оръжия, наследени от времето на Студената война, съобщава БТА.
"Над 90 процента от американските запаси са унищожени", съобщи говорителят на американското Министерство на отбраната и допълни, че САЩ поздравяват Русия за това, че е унищожила напълно своите химически оръжия.
Русия и САЩ се ангажираха да унищожат огромните си химически арсенали преди 2012 г. по силата на Конвенцията от 1997 г. за забрана на химическите оръжия. След това те казаха, че не могат да спазят крайния срок и установиха нови крайни срокове.
САЩ поеха ангажимента да го направят до 2023 г., а Русия до 2020 г. Преди броени дни Русия каза, че е унищожила предсрочно последните си запаси от химически оръжия.
)
&format=webp)
&format=webp)
&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)