Ръст при азиатските акции след поредните рекорди на Уолстрийт
Цените на акциите в Азия нараснаха днес, след като оптимизмът по отношение на данъчните реформи в САЩ повиши индексите на Уолстрийт до нови рекордни нива.
Доларът се движеше близо до сдемседмичен връх, след като нови данни дадоха индикации за солиден ръст на икономиката.
Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI нарасна с 0.3% и върви към 1.6% ръст за седмицата.
Японският индекс Nikkei 225 добави 0.25%, след като достигна нов двегодишен връх. Австралийският основен индекс се повиши с 0.8%, а южнокорейският KOSPI нарасна с 0.9%.
Щатският индекс S&P 500 вчера записа шесто поредно рекордно високо ниво на затваряне. Това е най-дългата му подобна серия от 1997 г. насам.
Изнесените вчера данни показаха, че броят на първоначалните молби за помощи при безработица в САЩ е намалял с повече от очакваното, а търговският дефицит се е свил.
Оптимистичните новини за икономиката повишиха лихвите по щатските държавни облигации и помогнаха за ръста на доларовия индекс до седеммесечен връх.
Публикуваните тази седмица данни за щатската икономика бяха солидни като цяло, а фокусът на инвеститорите се насочва към очакваните по-късно днес данни за неселскостопанската заетост.
За финансовите пазари е от ключов интерес как ураганите Харви и Ирма са се отразили на пазара на труда през септември.
Икономистите очакват щатската икономика да е създала 90 000 нови работни места през миналия месец, в сравнение със 156 000 през август, сочи проучване на Reuters.
Еврото се търгува почти без промяна на ниво от 1.1710 долара, след като вчера изгуби 0.4%. Еврото върви към 0.9% загуба за седмицата, през която падна до почти двумесечно дъно от 1.1695.
Доларът също се търгува почти без промяна спрямо йената на ниво от 112.855 и е на път да отчете седмично повишение от 0.3%.
Паундът бе особено уязвим спрямо долара, след като речта на британския премиер Тереза Мей засили опасенията на пазарите относно способността й да управлява ефективно.
Паундът отстъпи до едномесечено дъно от 1.3088 долара, след като вчера изгуби 1%.
Падащите цени на облигации повишиха лихвата по 10-годишните щатски държавни ценни книжа до 2.348%, доближавайки я отново до тримесечния връх от 2.371, достигнат в понеделник. В средата на седмицата лихвата временно падна до 2.300.
При суровините цената на петрола от сорта брент губи 0.2%, до 56.88 долара за барел. Фючърсите поскъпнаха с 2.1% вчера - на фона на признаците, че Саудитска Арабия и Русия ще ограничат производството и през следващата година, въпреки че предпазливостта по отношение на поредната тропическа буря, която се е насочила към Мексиканския залив, ограничи поскъпването.