Отпуснаха 1 млн. лв на Бургас и Камено
&format=webp)
Решено беше Министерският съвет да започне процедура по отпускане на 1 000 000 лева на общините Бургас и Камено.
Това стана след среща на премиера Бойко Борисов с вицепремиера Томислав Дончев и министъра на финансите Владислав Горанов.
От тях 400 000 ще отидат за възстановяване от потопа и помощ на пострадалите в областния град и 600 000 за Камено, посочва Дарик радио.
В момента няколко екипа на място описват щетите, основно на публичната инфраструктура. Очаква се работата им да приключи до понеделник следващата седмица, посочи вицепремиерът Дончев, който е председател на Междуведомствената комисия за възстановяване и подпомагане.
Той съобщи, че заделеният резерв на комисията до края на годината е над 2 000 000 лева.
Когато бъде изготвена точната справка за всички извършени дейности и необходими плащания, правителството ще вземе решение от коя бюджетна програма ще дойдат парите и какво допълнително финансиране ще бъде отпуснато.
)
&format=webp)
&format=webp)
&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)