Азиатските акции поевтиняват след спада в цените на петрола
Акциите в Азия поевтиняват днес, след като по-ниските цени на петрола се отразиха на Уолстрийт. В същото време еврото запази ръста си, след като получи подкрепа от положителните данни за германската икономика.
Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI бележи понижение от 0.45% за деня.
Китайският индекс на сините чипове в Шанхай отчита спад от 0.7%, докато австралийският основен индекс губи 0.3%. Понижението при южнокорейския KOSPI бе от 0.3%. Японският Nikkei отчита спад от 0.9% за деня.
Трите основни щатси индекса вчера записаха загуби, след като спадът в цените на петрола засегна акците на енергийните компании и след поевтиняването на книжата на General Electric във втори пореден ден.
Еврото остана почти без промяна на ниво от 1.1794 долара, след като вчера нарасна с 1.1%, до 2.5-седмичен връх от 1.1805 - на фона на изнесените данни, които показаха, че германската икономика е превключила на по-висока предавка през третото тримесечие.
БВП на Германия е нараснал с 0.8% през третото тримесечие, в сравнение с предварително очакваните 0.6%, информира Reuters.
След като бе подложен на натиск от поскъпващото евро, доларовият индекс, който следи представянето на долара спрямо кошница от шест други основни валути, изгуби близо 0.7% вчера. За последно индексът бе на ниво от 93.828.
Доларът поевтинява с 0.25%, до 113.180 спрямо йената, след като отстъпи от достигнатия в предходния ден връх от 113.910.
Йената, както и японските пазари на акции и облигации, почти не реагираха на изнесените днес данни за БВП. Японската икономика бележи ръст в седмо поредно тримесечие, въпреки че резултатът до известна степен бе помрачен от понижението в частното потребление, което бе първо от последното тримесечие на 2015 г. насам.
По-късно днес се очакват данните за потребителските цени в САЩ, които потенциално ще окажат влияние върху движението на долара.
Финансовите пазари, които залагат, че Федералният резерв на САЩ ще вдигне лихвите през декември, ще търсят индикации за това още колко увеличания на лихвите може да има през следващата година.
При суровините, цените на суровия петрол увеличиха загубите си, на фона на прогнозите за нарастващото производство в САЩ и на прогнозите за по-слабо търсене в световен мащаб от доклада на Международната агенция по енергетика (МАЕ)
Фючърсите на щатския лек суров петрол бележат понижение от 1.1%, до 55.10 долара за барел и вървят към четвърто поредно понижение. Брентът изгуби 1.2%, до 61.48 долара за барел.
След спада в цените на петрола, които отстъпиха от 28-месечни върхове, свързаните със суровината валути бяха поставени под натиск.
Канадският долар се търгуваше на ниво от 1.2738 спрямо щатския долар, след като вчера поевтиня до едноседмично дъно от 1.2773.
Австралийският долар се сблъска с допълнителни проблеми, след като изнесените днес данни показаха, че заплащането в страната не е нараснало, с колкото се очакваше през миналото тримесечие.
Австралийският долар изгуби над 0.6%, поевтинявайки до четиримесечно дъно от 0.7576 щатски долара.